KAKĖS MAKĖS GIMTADIENIO LAIŠKAS

Labas! Šiandien kovo 19-oji – mano GIMTADIENIS!

Va ir pasakiau… Nors galvojau, nesakysiu, bet liežuvis toks jau yra, kad sunkiai laikosi už dantų, o ypač jei reikia laikytis tyliai. Mano liežuviui labiausiai nepatinka laikytis tyliai, o tada, kai kalba eina apie žaidimus, tyliai laikytis jam tiesiog neįmanoma. Šįkart žaidžiame ne bet ką, o tikrą gimtadienį! Tokį patį namuose galite pažaisti ir jūs, nes tikroji šventė – tai būvimas kartu. Kaip žaisti gimtadienį? Tuoj viską papasakosiu, bet prieš tai noriu priminti vieną labai svarbią taisyklę:

Reikia taip smagiai gyventi,

kad kasdieną būtų šventė!

Ką rasite mano gimtadienio naujienlaiškyje:

  • Nemokamas šventinių DAINŲ GROJARAŠTIS pagal DJ Tėtį + dar niekur negirdėtas, NAUJAS raganos HITAS
  • Net 6 idėjos gimtadienio PAPUOŠIMAMS ir DARBELIAMS su paruoštais maketais
  • 3 nutrūktgalviškų gimtadienio ŽAIDIMŲ IDĖJOS + 10 PROTMŪŠIO klausimų su atsakymais
  • Psichologės patarimas, kaip susidraugauti su BAIME SUKLYSTI
  • VIRTUALI PAMOKA, kaip sukurti tikrą animacinį filmą
  • Spalvotas ŠVENTINIS MENIU pagal Alfą Ivanauską
  • Gimtadienio (ne)TVARKOS planas + nusiraminimo DAINELĖ-ŽAIDYBINIMAS
  • 2 tvarios idėjos, kaip ATLIEKAS paversti ŽAISLAIS
  • ĮGARSINTA PASAKA „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“
  • K o n k u r s a s! D o v a n o s!

Dalinkis vaizdo įrašais ar nuotraukomis, kaip šventi Kakės Makės gimtadienį, žymėk Kakę Makę socialiniuose tinkluose (Facebook @KakeMake ir Instagram @kakemakeirdraugai) ir kovo 28 d. burtų keliu išrinksime net 5 šeimas, kurių lauks patys nuoširdžiausi Kakės Makės gimtadienio siurprizai!

Ei, pagarsinkit muziką!

Muzika – geriausias vitaminas nuotaikai pakelti, o kad gimtadienis nusispalvintų šypsenomis, reikia tinkamo fono. Mano DJ tėtis (DJ reiškia, kad čia jau rimtai bus daug geros muzikos) specialiai gimtadieniui sukūrė mano dainų miksą! Tiksliau, visą albumą!

Ką su jomis veikti, turbūt net nekils klausimų: dainuoti karaoke, sukurti šokį arba nebylų spektaklį, tiesiog klausytis, kai tvarkaisi kambarį.

Jei nori gimtadienio dainą „Pagaliau gimtadienis“ dainuoti kartu. Atsisiųskite žodžius ir dainuokit kartu, o po to nuspalvink.  Atsisiųsti čia: 

Bet kas gi čia?! Specialiai mano gimtadieniui Ragana išleido naują hitą! Tai tikrų tikriausia naujiena, kurios dar NIEKAS negirdėjo.

Nori pirmas išmokti dainos žodžius? Atsisiųsk juos ir nuspalvink.

Žaidžiam gimtadienį?!

Iki pat blakstienų galiukų esu įsitikinus, kad geriausias gimtadienis yra tas, į kurį susirenka draugai. Ar ateitum į mano gimtadienį? Taip, taip! Oficialiai tave kviečiu pažaisti savo gimtadienį!

O kaip iš tikrųjų žaisti gimtadienį? Pirmiausia reikia pakviesti svečius. Tu ir tavo žaisliukai jau pakviesti, tad savo kambaryje surask jiems patogią vietą, kurioje vyks gimtadienio iškyla, ir gražiai juos susodink. Visi tokie pasipuošę! Bet ar papuošėme gimtadienio vietą?! Kokia gi šventė be tikrų papuošimų? Atsakysiu atvirai, JOKIA! Bet nesijaudink, aš turiu puikią puošybos idėją*!

*Puikios puošybos idėjos tiks ne tik šiam žaidimui. Papuošimus galima panaudoti ir tikram savo gimtadieniui.

PASIDARYK PATS: stilingi Kakės Makės gimtadienio papuošimai

Gimtadienio sveikinimo atvirukas

Kai keliauji pas draugą į gimtadienį, būtinų būtiniausiai turi jam nunešti atviruką. Ar žinojai, kad monstrai kasmet skelbia įdomiausio gimtadienio atviruko rinkimus? Aha! Vieną kartą ir aš jį laimėjau sukūrusi 3D atviruką, kuriame mes su Čiūčia juokingai iššokame iš torto! Pasigamink tokį ir tu!

Gimtadienio kepurėlė

Esu tvirtai įsitikinusi, kad per gimtadienį vaikams turėtų būti leidžiama su šventinėmis kepurėlėmis ne tik lakstyti visą dieną, bet ir vonioje valytis dantis, ir miegoti (jei tik ji jiems netrukdo). Kodėl? Nes gimtadienis juk visą parą, o ne tik dieną. Be to, jei kas dvi valandas keistum kepurėles, jų per parą galėtum užsidėti net 12, ir visos jos skirtingos! Verta išbandyti visus paveikslėlius:

Kvietimas į gimtadienį

Be kvietimo tai jau niekur. Pasidaryk ir Tu.

Kartą neturėjau kvietimo į Dantukų fėjos puotą. Didelius vargus tada teko patirti. Jei dar nematei šios istorijos, kurią pasakoju savo seriale, gali pažiūrėti per Go3

arba nuo kovo 19 d., kasdien 8 val. per TV8.

Gimtadienio vėliavėlės

Pačiam tikriausiam gimtadieniui reikia pačių tikriausių papuošimų. Tik įsivaizduok, kaip nustebs šventės svečiai, pamatę tokias girliandas! Čia ir aš, ir Čiūčia, ir Mamaisa su Nanaisa, ir net Netvarkos nykštukas! O kuri papildoma figūra tau gražiausia? Man tai širdelė!

Rėmelis pačiam nerealiausiam gimtadienio piešiniui – dovanai

Visiems patinka gauti dovanų, ar ne? Net pačiam niūriausiam niurzgai patinka, tad atsispausdink šį nerealiausio gimtadienio piešinio rėmelį ir nupiešk, kokią dovaną nešiesi į mano gimtadienį!

Pakvaišusios fotosesijos atributai

Per gimtadienį nepasidaryti nuotraukos būtų tikras nusivylimas. O kad jos išeitų smagios ir juokingos, patariama truputį paišdykauti.

*Mokslininkai sako, kad saikingai išdykauti sveika. Bent jau tie, kuriuos sutiko Kakė Makė.

Nutrūktgalviški gimtadienio žaidimai

Kartais senelė sako, kad aš esu tikra nutrūktgalvė. Ypač kai kur nors keberiojuosi arba bėgu kaip akis išdegus. Visgi mano galva, kiek tik pamenu, visada vietoj ir dar niekad nebuvo nutrūkusi, todėl manau, kad čia tik senelės vaizduotė labai laki ir kviečiu tave pažaisti nutrūktgalviškai smagių žaidimų, po kurių galva tikrai liks vietoje, o visų šypsenos praplatės kokiais penkiais centimetrais!

Trumpos ilgiausios atminties varžybos

Ar žinojai, kad iš visų gyvūnų delfinai turi pačią geriausią atmintį? Pažįstamo delfino švilpimą jie gali atsiminti net po 20 metų. O gyvatės beveik nieko neatsimena. Kuris iš jų labiau tu? Delfinas ar gyvačiukas? Tai paprasta patikrinti aštriausios atminties varžybose! Norint pradėti žaisti, reikia 24 vienodų kartono ar popieriaus lapelių – žaidimo kortelių. Suskirstyk jas po dvi ir ant kiekvienos poros nupiešk po vienodą paveikslėlį. Iš viso turi gauti 12 vienodų paveikslėlių porų.

Arba gali atsisiųsti keletą kortelių ČIA.

Turimas korteles labai gerai išmaišyk ir užverstas sudėliok ant stalo. Žaidimas prasideda pirmam žaidėjui atvertus dvi korteles. Tikslas – surasti vienodų paveikslėlių poras. Jeigu atrasti pavyko, abi korteles pasiimi. Tačiau jeigu suklysti, palieki jas užverstas ir perduodi ieškojimų eilę kitam žaidėjui. Žaidėjas, surinkęs daugiausia kortų porų, laimi žaidimą. Na, o jei gimtadienis jau visai ant nosies ir laiko kurti savo žaidimą visai neliko, jį rasi čia.

Žaibiško pastabumo čempionatas

Šį žaidimą mėgsta visi nuo ūsuoto dėdės ir tetos su dideliais karoliais iki mažiausio vaiko žaidimų aikštelėje. Jis patinka net katinui Piratui! Čia prireiks ereliško pastabumo ir staigios reakcijos. Bet kuriose dviejose kortelėse visada yra tik vienas sutampantis paveikslėlis. Surask jį pirmas ir laimėk! Korteles galima imti iš bendros krūvos (tuomet žaidimo pradžioje visi rankose turi po vieną kortelę ir laimi tas, kuris jų surenka daugiausia) arba dėti į krūvą (tuomet žaidėjai korteles išsidalina po lygiai ir vieną padeda viduryje, o laimi tas, kuris greičiausiai išmeta visas savo korteles).

Norisi žaisti daugiau? Spausk čia: ŽAIDIMAS

Galingiausių protų mūšis

Pasiruošę pačiam smagiausiam galingiausių protų mūšiui? Kova bus įtempta, nes aš tau paruošiau net 10 tokių suktų klausimų, kad jie net patys tiksliai nežino savo atsakymų. Pradedam?

Triukšminga draugų karaoke

Vargu ar yra smagesnė veikla už draugų karaoke! Pasirink dainą iš mano šventinių dainų albumo ir savo geriausiems draugams paruošk nerealiai fantastišką pasirodymą. Nepamiršk pasirūpinti ne tik sceniniu kostiumu, bet ir šviesomis!

O kas, jei bijau suklysti?

Kad ir kaip smagu koncertuoti, tačiau būna, kad tokiais momentais užklumpa netikėta baimė suklysti.

Asta Blandė

Psichologė Asta Blandė primena: „Didžiulis noras padaryti viską teisingai panašus į muilo burbulą, kuris vis tiek kada nors sprogs, nes mūsų galimybės turi ribas, o siekiai ir svajonės ne visada jų paiso. Prisiminkime: tik klysdami neprarandame smalsumo ir kūrybiškai ieškome geriausių atsakymų, vis iš naujo bandome, eksperimentuojame ir taip auginamės sparnus.“ Psichologės patarimai tėveliams, kurie kartu su vaikais mokosi nebebijoti suklysti taip pat, kaip ir Kakė Makė mokėsi koncerto dieną naujausioje knygoje:

Sukurk savo animacinį gimtadienio filmą

Švęsti gimtadienį – rimtas reikalas. Čia tau ne paežerėj meškeres į vandenį sumerkus drybsoti. Šitiek nuveikus, reikia truputį ir ramybės. Gal net kokį filmą pažiūrėti. Pavyzdžiui, apie tai, kaip kas nors per savo gimtadienį laukia atvykstančių monstrų. Man taip buvo ir visą istoriją gali pamatyti čia:

O šiaip jau man labiausiai patinka ko nors laukti, todėl kasdien kalendoriuje pasižymiu dieną ir laiką, kada rodys mėgstamiausią serialą. Ar tu taip darai?

KM_Gimtadienis_Vizualai_Web-02

O dabar pakalbėkim rimtai! Kurti serialą irgi reikalas ne šiaip sau koks. Gal net kiek sunkesnis, nei švęsti gimtadienį. Statydamas mano filmą režisierius jį peržiūrėjo net 104 kartus, kol visiškai neberado, ką pataisyti ar pakeisti! Išduosiu paslaptį, pačias didžiausias įdomybes apie tai, kaip kuriami animaciniai filmai, užrašėme knygoje „Noriu sužinoti apie animaciją“.

Kai kurios įdomybės buvo TOOOOKIOS didelės, kad joms prireikė net kelių puslapių. Nenustebčiau, jei, kai daug vaikų ją perskaitys, Lietuvoje atsiras nemažai naujų kino kūrėjų.  

O gal… O gal nėra ko laukti ir pabandom sukurti savo filmuką dabar?! Tai paprasta kaip nusičiaudėti, vienintelis rimtesnis iššūkis – reikės susirasti kuo fotografuoti.

 

Instrukcija:

Kai filmas sukurtas, metas jo peržiūrai. Tegu namiškiai būna filmo vertintojais, po peržiūros pasakančiais savo nuomonę, kas buvo puiku, ir patariančiais, ką kitą kartą reikėtų padaryti geriau.

Aaaa! Vos nepamiršau! O tai ką valgysim?

Gimtadienis be vaišių kaip tortas be žvakučių – didelis nesusipratimas. Bet nereikia panikuoti, viską mes tuojau pat išspręsime. Ko jau ko, bet vaišių bus. Gal gaivaus gėlių limonado ar gardžių tūtelių su vištiena Čia žiūrėk jau truputis ir spalvotos košės ant sienų liko, na, bet nieko, jei taip nutiktų, Čiūčia nulaižys. Tuoj ką nors su Alfu Ivanausku sugalvosim, nes jis juk virtuvės magas – su maistu daro triukus ir eksperimentus. Kokius? Kyštelk nosį čia.

O jei ko pritrūks, pasikviesime Indrę Trusovę su Kristina Pišniukaite-Šimkiene. Jos moka iškepti keksiukus „Banano atostogos“, o sumuštiniuose nuolat supainioja batatą su batonu. Lengva ir labai sveika taip apsirikti! Jų knyga čia.

Arbūzinis kosminio laivo TORTAS

O kas jei gimtadienio tortu taptų arbūzas?! Kai norisi sveiko skanumyno ir gražaus stalo papuošimo, į pagalbą atskuba virtuvės šefas Alfas su kosminiu receptu! Tokį šedevrą galima ir kaip dovaną dovanoti, ir kaip gimtadienio tortą visiems pristatyti. O kodėl gi ne? Receptas lengvas – pagaminti pavyks vos per kelias minutes, tad kantrybės užteks ir vaikams, ir tėvams, o nuostabos šūksnių, garantuoju, pelnysit tikrai nemažai!

RECEPTAS:

Jei gimtadienio vaišes rengčiau aš ir nereikėtų tartis nei su mama, nei su tėčiu, jos būtų pačios skaniausios ir turėtų daugiausia spalvų pasaulyje! Pirmiausia, žinoma, reikėtų pirkinių sąrašo. Patikrink, ar pagal jį krepšelyje visko yra pakankamai.

Ką daryti su betvarke?

Po šaunių švenčių ne tik kambariuose, bet ir vaikų mintyse lieka didelė įspūdžių betvarkė. Palaikyti tvarką padės aiški ir konkreti edukologės Renatos Lazdin tvarkos metodika, o įsiaudrinusias mintis sulėtins ritualinės dainelės-žaidybinimai.

Laisvas kūrybinis žaidimas – dar vienas nykstantis užsiėmimų būdas. Galbūt vaiko šventėje ir kasdienybėje verta surasti laiko paprastiems savarankiškiems žaidimams. Anot R. Lazdin: „Pastebėta, kad vaikas, kuris pakankamai žaidžia, yra išsivystęs geriau nei jo bendraamžiai, kurių dienotvarkėje laiko ir galimybių savarankiškiems žaidimams trūksta.“

Daugiau apie tai čia.

Ramūs tėvai primena karalius. Tad, kai pasaulis griūna, pasitaisykite karūną ir priminkite sau, kad esate geri tėvai, o kasdienybės netobulumai – tai neišvengiami gyvenimo prieskoniai.

Vienam šiukšlė, kitam LOBIS!

Po gimtadienio šventės liko nemažai atliekų? Kodėl gi nepaversti jų žaislais ir žaidimais? Senelė visuomet sako, kad nereikia skubėti išmesti. Trupinėlis fantazijos ir tik žiū – tavo rankose naujas žaislas.
Kaip manai, ką būtų galima pasigaminti iš tuščio plastikinio butelio arba iš senų plastikinių maišelių?

Iš butelio išeis gėlė-gaudyklė „Bitės siaubas“, o iš maišelių sukursime nerealius žongliravimo kamuoliukus. O tada jau galėsime susitikti cirko manieže ir pasižiūrėti, kuris ore išlaikys daugiausia kamuoliukų. Parungtyniaujam?

 

Kaip pasigaminti:

Daugiau idėjų ČIA.

Gero miego pasaka taikiems sapnams

Kai visi svečiai išsiskirsto, šventinis šurmulys nurimsta ir ateina metas į lovą, labiausiai norisi pasakos. Tegu kiekvienas svajonių gimtadienis baigiasi pačia gražiausia pasaka prieš miegą. Ir lai kiekviena diena būna tokia pat saldi, kaip pats skaniausias gimtadienio tortas!

DAUGIAU DĖMESIO!

Dalinkis vaizdo įrašais ar nuotraukomis, kaip šventi Kakės Makės gimtadienį, žymėk Kakę Makę socialiniuose tinkluose (Facebook @KakeMake ir Instagram @kakemakeirdraugai) ir kovo 28 d. burtų keliu išrinksime net 5 šeimas, kurių lauks patys nuoširdžiausi Kakės Makės gimtadienio siurprizai!

Norisi dar?

Kakės Makės gimtadienis baigiasi, bet tikra draugystė nesibaigia niekada! Jei norite pasisemti daugiau idėjų, ką veikti su vaikais pačiomis įvairiausiomis progomis ir be jų, jei ieškote daugiau nemokamo turinio ir priemonių, kurios padės namuose susikurti stebuklingą Kakės Makės pasaulį, palikite savo elektroninį paštą ir pažadame dažniau dalintis skaniais receptais, naudingais patarimais, linksmais nutikimais ir prizais.

Gaukite naujienas

P.S. Turinį kaskart atidžiai peržiūri Netvarkos nykštukas, tad jokių kibernetinių šiukšlių čia nebus!