KAKĖS MAKĖS SODOLENDAS

Labas! Žinai, kodėl pavasaris pats geriausias metų laikas pasaulyje? Nes pavasarį galima sėti ir sodinti, laistyti ir auginti – susikurti savo stebuklingą sodolendą!

Metas sodo nuotykiams, kuriuos gali pasikviesti ne tik į daržą, bet ir į balkoną ar ant saulėtos palangės. Šįkart čia:

 • rasi sodo misiją, kurios metu užsiauginsi virtualią saulėgrąžą,
 • susikursi savo sodolendo augalų žurnalą: augalų laistymo ir aukščio stebėjimo kalendorius, Katino Pirato liniuotė,
 • sužinosi, kaip užsiauginti stebuklingų galių,
 • išmoksi į sodą prisikviesti draugiškų fėjų ir juokingų monstrų (kūrybiškumą ugdančių gamtos žaidimų idėjos),
 • surasi magiško vandens šaltinį,
 • galėsi laimėti tikrą lauko šiltnamį arba vieną iš trijų išmaniųjų šiltnamių!

Jau nekantrauji? Tai pasiraitok rankoves, susirask savo sodo pirštines ir kimbam į darbą. Pirmiausia nutrink paslėptą langelį ir sužinosi, ką šiandien auginsime.

UŽAUGINK SAVO VIRTUALIĄ SAULĖGRĄŽĄ!

Šį pavasarį nutiko netikėtas dalykas –parduotuvėse atsirado mano Sodolendo rinkiniai, pilni žaismingų sėklų su linksmais pavadinimais, tirpstančių puodelių, augalų vitaminų ir net sodo priežiūros įrankių – grėbliukų, kastuvėlių, laistytuvų ir kitų gėrybių. Senelė sako, kad darbuojantis sode ne tik vaikai, bet ir suaugusieji atranda auginimo džiaugsmą, ugdo pojūčius ir net intelektą. Oho! Paprasčiau kalbant, tampa kūrybiškesni ir linksmesni!

O jei dar kyla abejonių, pasakysiu tris dalykus:

 1. Sodininkavimas – tai praktinis ir interaktyvus MOKYMASIS. Sodinant ir prižiūrint augalus net pats nepajunti, kaip sužinai daug įdomių dalykų apie augalų gyvavimo ciklus, biologiją, ekologiją ir apskritai gamtą. O kur dar kiti mokslai, kai pastebi, kaip augalus veikia saulės šviesa, kas įvyksta, jei jie stokoja vandens, kaip lauko augalai sutaria su sodo vabzdžiais ir panašiai. Tikra mokykla po atviru dangumi!
 2. Sodininkavimas ugdo KANTRYBĘ ir ATSAKOMYBĘ, juk augalas yra gyvas ir jam reikia priežiūros, meilės bei dėmesio. Kartais net atsargaus bučinuko! Augindami augaliukus ne tik mokomės kantriai laukti, bet ir planuoti savo laiką bei užduotis.
 3. SVEIKA GYVENSENA. Sodininkystė – tai ne tik daugiau laiko lauke, bet ir daugiau judėjimo. Čia ir pirštukai dirba vikriai visko mokydamiesi, ir didelis malonumas užplūsta, kai pasėtas ridikėlis iš tikrųjų užauga apvalutis ir raudonskruostis.

Dabar laikykis, nes tuoj atskleisiu paslaptį, koks paprasčiausias būdas surinkti mano, kartu su „Žalia stotele“ sukurto, „Sodolendo“ prekių kolekciją!

 1. Perkant prekių su IKI kortele už 15 Eur arba įsigyjant specialiai pažymėtą prekę.
 2. Galima rinkti žaidimo e.lipdukus IKI programėlėje.
 3. Surinkus lipdukus, Sodolendo kolekcijos prekes galima įsigyti su nuolaida: nuo monstriukų grėblio arba silikoninio laistytuvo iki nuotykio krepšio ar sėklų. Tegu tavo sodas džiaugiasi spalvomis!

 

Turbūt net nekils klausimų: dainuoti karaoke, sukurti šokį arba nebylų spektaklį, tiesiog klausytis, kai tvarkaisi kambarį.

O dabar pats metas PASĖTI savo virtualią saulėgrąžą!

Tau reikės:

 • Žemių
 • Sėklų
 • Indelio
 • Vandens

 

Geros nuotaikos – BŪTINAI!

Tam, kad pasėtum sėklas, atlik vieną iš žemiau esančių užduotėlių ir langelyje apačioje pažymėk varnelę, o tada lauk stebuklo!

„SODOLENDO“ ŽURNALAS

Tikri sodininkai dieną ir naktį akylai stebi savo daigelius ir matuoja, kiek jie paauga. O jei koks per indelio kraštą išsirepečkos? Reikia prižiūrėti! Tam, žinoma, būtina turėti paties rimčiausio sodininko arba sodininkės žurnalą. Parsisiųsk ir išsispausdink savo augalų priežiūros paruoštukus.

MANO AUGALŲ LAISTYMO KALENDORIUS

Nupiešk arba įklijuok savo augalo paveikslėlį ir nepamiršk jo palaistyti. Palaistęs, kasdien nuspalvink lašelį. Duok penkis už šauniai atliktą darbą!

GRAFIKAS „OHO, KIEK JAU PAAUGO!“

Pažymėk dieną, kai iš po žemės nosį iškiš pirmasis tavo augaliukas. Kasdien pamatuok ir lentelėje pažymėk, kokio jis aukščio.

KATINO PIRATO LINIUOTĖ

Išsispausdink katino Pirato liniuotę ir ją priklijuok prie storesnio popieriaus. Tada atsargiai išsikirpk. Katinas Piratas nuo šiol taps geriausiu tavo augalų ūgio ir ūkio reikalų matavimo draugu!

Pažymėk jeigu atlikai užduotį

Ką veikti, kol lauki?

MONSTRŲ PAŠIŪRĖ

Laukti, kol išdygs tavo augalai, – rimtas kantrybės išbandymas, tad, kol lauki, pasikvieskime į savo „Sodolendą“ linksmų fėjų ir draugiškų monstriukų. Augalai labaiiiii mėgsta augti, kai aplink šmirinėja ir pokštus krečia stebuklingi padarėliai. Kur nors lauke netoli namų įrenk monstrų namelį.

Kaip?

Na jau, nejaugi nežinai, kad monstrai labiau už viską mėgsta jaukias pašiūres prie medžio kamieno, kuriose gali surasti pavėsį nuo kaitrios saulės arba pasislėpti nuo lietaus?Tad, pirmiausia mums reikia susirasti tam tinkamą vietą ir prisirinkti daug mažų, ant žemės nukritusių šakelių, akmenėlių, kankorėžių, plunksnelių ir gėlyčių. Dabar pats metas ręsti pašiūrę. Leisk viskam vadovauti savo fantazijai! Blogai būti tiesiog negali!

FĖJŲ SŪPYNĖS

Kai monstrai jau turi savo pašiūrę, reikia palepinti ir fėjas! Beveik tiek pat, kiek mėgsta sveikus vaikų dantukus, jos mėgsta ir suptis! Susirask storesnę ant žemės nukritusią šaką (tik jokiu būdu nelaužk jos nuo medžio – fėjas tai labai nuliūdintų). Tuomet ją išpiešk ar nudažyk ir pritaisyk prie jos kelias virveles su karoliukais arba spalvotais popierėliais. Lai virvelės būna skirtingo ilgio. Tada prie šakos iš abiejų galų pririšk tvirtesnį siūlą ir fėjų sūpynes pakabink gražioje vietoje lauke. Jei kelias minutes tyliai palauksi kur nors netoliese, gali būti, kad pamatysi, kaip mažytės fėjos ima suptis!

Pažymėk jeigu atlikai užduotį

PRIEŠ KIEKVIENĄ DIDELĮ NUOTYKĮ REIKIA SKANIAI PAVALGYTI!

Tam, kad lauke nepritrūktum jėgų, nepamiršk gerai pasistiprinti. Turiu tokiam reikalui tinkamą receptą – prancūziškas „Vilniaus duona“ skrebutis, įdarytas braškių kremu! Geresnių savaitgalio pusryčių prieš sodo darbus nė nesugalvotum! Išbandykit ir socialiniuose tinkluose, žymėdami mane, papasakokit, ar patiko.

Pažymėk jeigu atlikai užduotį

TIKRAS SODO DETEKTYVAS!

Ar matei? Mūsų daigelis jau iškišo nosį pasisveikinti! Lai jis auga, o mums metas rimčiau pasikalbėti apie augalus. Gerai, kad mano gera draugė Lina Liubertaitė, kuri visur keliauja su geltonu karučiu, parašė knygą „Sodo detektyvas“. Nuo tos dienos aš VISKĄ išmanau apie augalus ir net žinau, kaip užsiauginti stebuklingų galių! Nori, papasakosiu ir tau?

Supergalių suteikia ir šviesios traškios salotos. Tokios veši nepaprastame „Leafood“ ūkyje. Čia daržovės auga sudėliotos vertikaliai iš viršaus į apačią. Taip ūkininkai sutaupo vandens ir tausoja žemę! Įdomiausia tai, kad čia salotos auga net ir žiemą. Taip! Lietuvoje! Žiemą! Ir nebereikia jų vežti iš tolimų kraštų. Jokių pesticidų! Dar vakar ūkyje, o šiandien jau mano ir tavo lėkštėje. Smagumėlis! Specialiai vaikams skirtų „Leafood“ salotų rasi kiekvienoje IKI ir LIVIN parduotuvėje. Tik krimst – ir tu jau pilnas energijos naujiems darbams!

O kad jau ta mūsų saulėgrąža taip tą kantrybę tikrina ir sau iš lėto auga, užmeskim akį, kaip iš tikrųjų viskas vyksta sode. Pala pala, jūs iš tikrųjų tų akių niekur nemeskit. Čiagi tik toks posakis! Pasižiūrim?

Jei peržiūrėjai vaizdo įrašą, tai tikrai sužinojai, kurie vabalai yra geriausi augalų draugai, o kurie – kenkėjai ir juos graužia. Pažymėk varnelę prie to vabaliuko, kuris, tavo nuomone, yra augalų ir sodininkų draugas.

Amaras

Kolorado vabalas

Boružė

KAS BŪTŲ, JEI VANDENS NEBŪTŲ?

Sakyčiau, kad gyventume Marse, bet iš tikrųjų tai turbūt net negyventume. Be vandens negalėtų būti jokios gyvybės, todėl ne tik augalams, bet ir tau reikia vandens. Mano geriausias nuotykių bičiulis „Žalia Giria“ žino vietą, kurioje yra stebuklingas šaltinis. Tai paslaptinga vieta, kurioje mes ir sugalvojome net tris paslaptis.

Pirmoji – tamsoje šviečiantį vandens buteliuką! Čia tokia etiketė, bet kaip patogu prabudus naktį iškart surasti savo gėrimą. Įdomūs sapnai visada lanko tuos, kurie neištroškę.

Antroji – mažoms rankytėms reikia mažesnių buteliukų. Dabar į lauką visada savo buteliuką nešuosi PATI.

Trečioji – naujas skonis! Tai lengvai gazuotas ir natūralaus braškių skonio papildytas vanduo. Visų vaikų skanumėlis! Prisipažinsiu, kol neturėjau savo šviečiančio buteliuko, tol vandens išgerdavau gerokai mažiau, o dabar aš jau beveik visu 100 procentų iš vandens.

Ar jau atsigėrei ir pagirdei savo augalus? Jei taip, gali pažymėti langelį ir pamatysi, kaip pražys mūsų saulėgrąža!

Pažymėk jeigu atlikai užduotį

Tikro šiltnamio KONKURSAS!

Aš juk tau žadėjau, kad mano laiškuose visada bus daug gerų naujienų ir dar daugiau dovanų. Taip ir šįkart. Tu geriau prisėsk, nes šio konkurso dovana bus nereali – PATS TIKRIAUSIAS SODO ŠILTNAMIS ARBA VIENAS IŠ TRIJŲ IŠMANIŲJŲ ŠILTNAMIŲ

Taip, taip, perskaitei teisingai. Jei nori jį laimėti, štai ką tau reikės padaryti:

 1. Paprašyk tėvelių nueiti į mano Facebook puslapį
 2. Susiraskite KONKURSO įrašą
 3. Na, o tada įkelkite į komentarą nuotrauką su savo užaugintu Kakės Makės sodolendu. Nuotraukoje būtinai turi matytis mano Sodolendo daikčiukai – Kakės Makės sėklos, pirštinės, įrankiai ar kiti sodo pagalbininkai.
 4. Laukite gegužės 20 dienos, kuomet išrinksime laimėtojus!

Nuotykiai nesibaigia!

Jei norite surasti daugiau idėjų, ką veikti pačiomis įvairiausiomis progomis ir be jų, jei ieškote daugiau nemokamo turinio ir priemonių, kurios padės namuose susikurti stebuklingą Kakės Makės pasaulį, palikite savo elektroninį paštą ir pažadame dažniau dalintis skaniais receptais, naudingais patarimais, linksmais žaidimais ir prizais.

Gaukite naujienas

P.S. Turinį kaskart atidžiai peržiūri Netvarkos nykštukas, tad jokių kibernetinių šiukšlių čia nebus!