Visai šeimai skirto turinio triumfas ir kitos tendencijos iš didžiausio animacijos festivalio pasaulyje

Tik ką Prancūzijoje pasibaigęs tarptautinis animacijos festivalis „Annecy“ dažnai vadinamas didžiausia animacijos švente pasaulyje ir įtakingiausiu bei seniausiu industrijos renginiu. Šiemet festivalis sulaukė daugiau nei 13 tūkst. svečių iš skirtingų pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuvos. „NJ world“, vystanti prekės ženklus „Kakė Makė“ ir tarptautinei rinkai skirtą analogą „Nelly Jelly“, šiemet turėjo progą ne tik pristatyti profesionalų publikai šiuo metu kuriamą „Kakės Makės“ serialą, bet ir išgirsti svarbiausias pasaulines tendencijas. Plačiau apie svarbiausias turinio, skirto vaikams, naujoves, taip pat – apie tai, kokių vertinimų sulaukė „Kakė Makė“, pasakoja „NJ World“ vadovė Simona Krasauskienė.

Visai šeimai skirtas turinys – gilesnis ir universalesnis

Ko gero, viena reikšmingiausių tendencijų, apie kurią buvo diskutuojama įvairiais aspektais – tai turinio, skirto vaikams, transformacija į visai šeimai skirtą turinį, pasakoja S. Krasauskienė.

„Humoras, emocinis intelektas, saugus jausmų reiškimas, socialinės ir net globalinės problemos – visos šios „suaugusiųjų“ temos praturtina vaikams skirtą turinį ir paverčia ji universaliu, tokiu, kokį įdomu žiūrėti ne tik mažiausiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams. Apskritai, didžiausios animacijos studijos net nebekuria turinio tik vaikams. Visas jų turinys turi daug sluoksnių ir kuriamas taip, kad įkvėptų įvairaus amžiaus auditorijas. Manau, kad dėl tokio posūkio turinys, skirtas vaikams, tik išlošia“, – pabrėžia S. Krasauskienė, „Annecy“ festivalyje susipažinusi su HBO, „Nickelodeon“, „Disney“, „Paramount“ ir „Amazon“ naujienomis bei jų atstovų įžvalgomis.

Ši tendencija turi įtakos tam, kad turinys vaikams tampa liberalesnis, drąsesnis, nevengiama ir sudėtingų temų. „Jeigu būvimo savimi, laimės paieškų temos turinyje, skirtame vaikams, jau nieko nestebina porą metų, dabar žengiama į dar sudėtingesnes temas – ekranuose gvildenami ne tik rasinės, lytinės tapatybės, bet ir šeimų įvairovės, įvaikinimo klausimai“, – pasakoja S. Krasauskienė.

Klasikos atgimimas ir šviežias žvilgsnis į senas istorijas

Kita svarbi tendencija – tai klasikinių, skirtingoms kartoms gerai pažįstamų personažų grįžimas į ekranus. „Šią tendenciją irgi galima sieti su turinio visai šeimai įsigalėjimu. Jau netrukus mus pasieks daug klasikos interpretacijų, tarp kurių naujos Alisos Stebuklų šalyje, Betmeno, vėžliukų nindzių. Visos šios versijos atitinka laiko dvasią, yra adaptuotos šiuolaikiniams vaikams“, – pasakoja „NJ World“ vadovė ir priduria, kad nauja šunyčių patrulių versija ir naujas „Avataro“ filmas jau pakeliui.

Pašnekovė pastebi, kad dar įdomiau tai, kad atsiranda ir naujų žiūros taškų, kai šalutiniais buvę personažai tampa pagrindiniais: „Pavyzdžiui, filme apie Šunyčius patrulius personažas Sky tampa labiausiai matomu ir neša vaikams žinią, kad net silpniausias gali tapti stipriausiu. Kitas to paties pokyčio variantas – kai istorijos, turinys ir personažai auga su vaikais, pavyzdžiui, vėžliukai nindzės tampa paaugliais ir iš ikimokyklinukų segmento keliauja link paauglių. Tokia perspektyvų kaita itin įdomi.“

Beribę fantaziją keičia kasdienybės temos

Nors ypatingos magiškos galios, atgiję negyvi objektai bei fantastinės būtybės vis dar populiarios, kelią į vaikams skirtą turinį vis ryžtingiau skinasi ir realus pasaulis.

„Vis dažniau matome istorijas, kurios vyksta ne fantastiniame pasaulyje, bet, pavyzdžiui, mokykloje. O svarbiausia tema – ne paslaptingo blogio nugalėjimas, bet draugystės, tarpusavio santykių iššūkiai. Toks turinys pirmiausia skirtas vaikų įgalinimui nugalėti tikro gyvenimo iššūkius. Panašu, kad kūrėjai vis geriau supranta, kad vaikystė nebūtinai yra nerūpestingas laikas, čia taip pat apstu praktinių problemų, kurias galima sėkmingai padėti spręsti per pramoginį ar ugdomąjį turinį. Panašu, kad būtent ši tendencija ateityje bus pati įtakingiausia, nes diskusijų lygmenyje dažnai minėtas „Dabar“ efektas, kuris reiškia, kad vaikai nori turinio apie pasaulį, koks jis yra dabar“, – pasakoja S. Krasauskienė.

Būtent šį poreikį atliepia ir „Kakės Makės“ knygų serija bei šiuo metu kuriamas „Kakė Makė“ animacinis serialas, kurio veiksmas dažniausiai vyksta namuose, šeimoje, o istorijos pirmiausia orientuotos į daugeliui vaikų pažįstamų iššūkių nugalėjimą.

„Sukurti naują formą – animaciją, kai jau turime mylimas knygas, yra sunkus darbas, tačiau platintojų ir transliuotojų vertinimai, kurių sulaukėme, leidžia įsitikinti, kad žengiame teisingu keliu. Ne tik gavome patvirtinimą, kad Linos Žutautės sukurtas stilius yra unikalus ir turi potencialo pasaulinėje rinkoje, bet įsitikinome, kad kasdienybės temos ypač svarbios šeimoms visame pasaulyje, jos leidžia priartėti prie vaiko, tapti jo pasaulio pažinimo palydovu“, – pasakoja S. Krasauskienė.

Susipažinkite su asortimentu

Naujienos

Kakės Makės mobili programėlė

Informuojame, kad nuo 2022 m. gruodžio 20 d. stabdomas mobilios aplikacijos „Kakė Makė“ (toliau – Mobili programėlė) veikimas. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukus Mobilios programėlės veikimą

Daugiau naujienų nėra

Kakės Makės mobili programėlė

Informuojame, kad nuo 2022 m. gruodžio 20 d. stabdomas mobilios aplikacijos „Kakė Makė“ (toliau – Mobili programėlė) veikimas. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukus Mobilios programėlės veikimą

Daugiau naujienų nėra

Gaukite naujienas